Gdzie na piwo kraftowe? Browary rzemieślnicze w Poznaniu
Piwo

Gdzie na piwo kraftowe? Browary rzemieślnicze w Poznaniu

Dowiesz się:

  • gdzie na piwo kraftowe w Poznaniu,
  • które browary rzemieślnicze są warte grzechu,
  • gdzie dobre piwo łączy się z muzyką.

Mieszkasz w Poznaniu i zastanawiasz się, gdzie w tym mieście można napić się dobrego piwa? A może tylko wybierasz się na weekend do stolicy Wielkopolski? Niezależnie od odpowiedzi przygotowaliśmy dla Ciebie listę pubów, w których znajdziesz bogatą ofertę piw rzemieślniczych!

Piwna Stopa – piwo i jazz

Piwna Stopa to nieodłączny element poznańskiej sceny browarniczej. Lokal działa już od ponad 8 lat – przez ten czas zdążył stać się obowiązkowym punktem wycieczkowym każdego piwosza. Jeśli masz ochotę na piwo, jakiego jeszcze nie piłeś, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

A jest z czego wybierać – pub oferuje aż 200 rodzajów butelkowanego piwa i 16 kranów. Wśród nich znajdują się zarówno polskie, jak i zagraniczne trunki. Co więcej, właściciel lokalu jest otwarty na współpracę i często waży nowe trunki wspólnie z innymi regionalnymi browarami.

Oferta Piwnej Stopy nie ogranicza się tylko do złocistego napoju. Miłośnicy trunków takich jak whisky, tequilla, wódka czy miód pitny także doskonale się tu odnajdą. Możesz liczyć także na zagryzkę – największą furorę robią tu autorskie hot-dogi z kiełbasą wołowo-wieprzową lub z dziczyzny.

W samym lokalu często grają jazzmani, bluesmani czy rockowcy, co nadaje temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. Do dyspozycji gości jest nie tylko sam lokal, ale także ogródek piwny i miejsce na grilla.

Brovaria – browar rzemieślniczy z tradycjami

Tarnów ma Trzech Kumpli, Wrocław Browar Stu Mostów, a Poznań – Brovarię. To jeden z najstarszych lokali z piwem w stolicy Wielkopolski – już od 2004 roku działa w zabytkowej poznańskiej kamienicy. Brovaria to nie tylko pub, ale także restauracja i 3-gwiazdkowy hotel.

Brovaria ma w swojej ofercie 6 piw butelkowych oraz 8 kranów, jednak spora część tych drugich pojawia się jedynie w określonym sezonie. Na szczególną uwagę zasługują trunki takie jak:

  • Brovaria Miodowe z naturalnym miodem wielokwiatowym;
  • Brovaria Bałtycki Bourbon Barrel Aged z nutą burbonu;
  • Brovaria Tutti Frutti Witbier o aromacie cytrusów, grejpfruta, limonek i cytryn.

W restauracji przyrządzane są potrawy charakterystyczne dla krajów kuchni europejskiej. Nie może zabraknąć w nich warzonego na miejscu piwa – dodają je nawet do lodów!

Ułan Browar – kraftowa ułańska fantazja

Ułan Browar to połączenie warzelni piwa i restauracji, które znajduje się w kompleksie City Park. Na miejscu wytwarza się sześć rodzajów piwa, ale dostaniesz tu także wyroby innych browarów. 

Jeśli preferujesz mocniejszy alkohol, możesz zamówić trunki takie jak wódka, wino, gin, tequilla, whisky i wiele innych. Sama restauracja ma także bogate menu – znajdziesz tu wszystko od zup po burgery.

Sam lokal oferuje kilka ciekawych rozrywek, w tym m.in. chillout na leżaku lub gra w bilarda. W środy odbywają się tu spotkania dla koneserów piwa, na których można spróbować wyrobów regionalnych browarów.

U Boćka – pub, w którym leją czeski trunek

Należysz do fanów czeskiego piwa? Jeśli tak, U Boćka będziesz czuć się jak u siebie w domu! Miejsce to charakteryzuje się klimatycznym wystrojem i szerokim wyborem trunków zza czeskiej granicy. Oprócz piwa napijesz się tu także oryginalnej herbaty, dostępnej w wielu różnych wariacjach smakowych. Sam pub jest świetnym miejscem na piątkowy wypad ze znajomymi – możesz obejrzeć tu wydarzenie sportowe lub pograć w gry planszowe.

Specjalnością lokalu jest piwo Krakonoš z Trutnova podawane w dwóch wersjach – ciemne piwo z nutą karmelu i mocno chmielony lager.

Ministerstwo Browaru – oferta dla wymagających

Ministerstwo Browaru istnieje już od 2010 roku. Ten wyjątkowy lokal ma do zaoferowania wyjątkowo szeroki piwny asortyment. Do wyboru jest aż 400 piw butelkowych i 10 kranów – chyba nikt w Poznaniu tego nie przebije! Nie masz ochoty na piwo? Możesz zamówić pysznego drinka lub shota. 

Gdy tylko przekroczysz próg tego baru, Twój wzrok przykuje oryginalny wystrój – ceglane ściany i drewniane umeblowanie budują niesamowity klimat, do którego aż chce się wracać.

Ministerstwo Browarów prowadzi obecnie dwa lokale: na ulicy Wronieckiej i Ratajczaka. Często organizowane są tam różne kulturalne eventy – to może być świetna okazja, by w końcu tam zawitać! 

Każde z tych miejsc oferuje coś wyjątkowego i warto wybrać się do wszystkich w ramach wycieczki po poznańskiej kulturze piwowarstwa. Nabrałeś smaka na któreś z poznańskich piw, ale w najbliższym czasie się tam nie wybierasz? Sprawdź, czy nie można zamówić go w sklepie online!

Czytaj też:

Kraftowe, czyli rzemieślnicze. Jakie są piwa tego rodzaju w Krakowie? Poznaj sklepy z piwem i puby!

Dobre piwo, czyli wrocławski rzemieślniczy browar. Gdzie znaleźć piwo kraftowe we Wrocławiu?

Gdzie znaleźć puby i bary w Gdańsku? Spróbuj dobrych piw kraftowych z Trójmiasta!

Jakie są piwa kraftowe, rzemieślnicze i regionalne w Katowicach?

Jak smakuje podlaskie piwo kraftowe? Browar Słodowy Dwór, Białe Podlaskie… Zobacz, co skrywa lokalne Podlasie!

Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter

Niechaj ten blog wejdzie w krew mocniej!