Dobre piwo, czyli wrocławski rzemieślniczy browar. Gdzie znaleźć piwo kraftowe we Wrocławiu?
Piwo

Dobre piwo, czyli wrocławski rzemieślniczy browar. Gdzie znaleźć piwo kraftowe we Wrocławiu?

Dowiesz się:

  • gdzie na piwo kraftowe we Wrocławiu,
  • które browary rzemieślnicze są warte grzechu,
  • gdzie dobre piwo ma związek z mostami.

Wrocław to wyjątkowe miejsce – trudno o bardziej rozrywkowe i pełne atrakcji miasto. Stolica Dolnego Śląska może pochwalić się wieloma zaletami, a jedną z nich są dobrze prosperujące browary kraftowe i rzemieślnicze. Gdzie można napić się dobrego piwa we Wrocławiu? Oto kilka miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik złocistego trunku!

Gdzie pójść na dobre piwo we Wrocławiu?

Wrocław stoi piwem – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To właśnie w tym mieście organizuje się wiele głośnych imprez związanych z tym najpopularniejszym w Polsce trunkiem. Do najgłośniejszych eventów należy m.in. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, na który każdego roku zjeżdżają się ludzie z całej Polski.

Jednak dobrego alkoholu we „Wrocku” nie uświadczysz tylko na festiwalu. Piwo warzy się tam cały rok, a lokalne puby każdego dnia serwują pyszne, warzone na miejscu trunki. Poniżej znajdziesz kilka miejsc, które zasługują na szczególne wyróżnienie!

Browar Stu Mostów – klejnot w koronie wrocławskiego browarnictwa

Choć ten pub leży całkiem spory kawałek od centrum, każdy wrocławski wielbiciel piwa doskonale wie, gdzie go szukać. To wyjątkowo klimatyczne miejsce, które wyróżnia się kadziami wystawionymi na publiczny widok. Dzięki temu możesz zobaczyć na własne oczy, jak warzy się Twoje piwo. 

W lokalu serwują także jedzenie – można skosztować tam pierogów z koziną, troci i wielu innych frykasów. Zdecydowanie wart wybrać się tam – i na piwo, i na obiad!

AleBrowar Wrocław – lokal z bogatą ofertą

AleBrowar ma swoje lokale w kilku polskich miastach, ale ich siedziba we Wrocławiu cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Klimatyczny wystrój i spory wybór piwa sprawiają, że jest to świetne miejsce na piątkowy wypad ze znajomymi. W lokalu leją piwo z 13 kranów, a butelek jest tyle, że trudno się doliczyć. Jeśli jesteś głodny, możesz zamówić pyszną kraftową pizzę – wypiekaną na miejscu!

Browar Profesja – kraftowa profeska

W Profesji wiedzą, jak się robi piwo! Ten wrocławski browar rzemieślniczy waży wszystkie swoje trunki na własnym sprzęcie, korzystając z płynnych drożdży i wyłącznie najlepszych składników. Sami założyciele twierdzą, że pub powstał w wyniku współpracy piwowarów domowych i pasjonatów piwa, co tylko dodaje mu uroku.

W tym miejscu będziesz miał okazję skosztować ponad 50 różnorodnych stylów piw rzemieślniczych. To już samo w sobie sprawia, że warto je odwiedzić!

4Hops – urokliwy pub z piwem kraftowym

Kolejny lokal na uboczu, dla którego warto wypuścić się poza starówkę. Sami właściciele pasjonują się kolarstwem, co widać po wystroju – rowery wiszą nawet na ścianach! Obsługa zna się na rzeczy i potrafi dobrać trunek, który z pewnością przypadnie Ci do gustu. A jest z czego wybierać – samych kranów jest aż szesnaście, a piw butelkowych przynajmniej kilka razy więcej. Jeśli wrzuciłbyś coś na ząb, 4Hops oferuje świetną kuchnię meksykańską.

Warsztat Piwowarski – prawdziwie rzemieślniczy browar

„Najbardziej rzemieślniczy browar w Polsce”? Tak mówią o sobie założyciele Warsztatu Piwowarskiego. Nie jest to dalekie od prawdy – lokal nie tylko wytwarza własne piwo, ale także samodzielnie produkuje sprzęt. Ba, nawet lokal wyremontowali własnymi rękami! Właściciele to prawdziwi pasjonaci, którzy lubią eksperymentować. W Warsztacie Piwowarskim napijesz się piwa z solą morską, czarnym bzem, a nawet zielonym pieprzem. 

Jeśli szukasz miejsca, które zostało zbudowane od zera rękami rzemieślników, Warsztat Piwowarski z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

Przyjdź na dobre piwo we Wrocławiu!

Sam widzisz, że lokali serwujących piwa rzemieślnicze we Wrocławiu nie brakuje. Każdy z nich wyróżnia się niepowtarzalnym klimatem, którego – i nie tylko jego – warto skosztować. To kiedy wybierasz się na trip po wrocławskich pubach?

Czytaj też:

Jakie jest najlepsze piwo kraftowe w Warszawie? Lista browarów rzemieślniczych!

Kraftowe, czyli rzemieślnicze. Jakie są piwa tego rodzaju w Krakowie? Poznaj sklepy z piwem i puby!

Jakie są piwa kraftowe, rzemieślnicze i regionalne w Katowicach?

Jak smakuje podlaskie piwo kraftowe? Browar Słodowy Dwór, Białe Podlaskie… Zobacz, co skrywa lokalne Podlasie!

Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter

Niechaj ten blog wejdzie w krew mocniej!