Łódź to nie tylko Browary Łódzkie S.A! Które piwo kraftowe z Łodzi jest numer 1?
Piwo

Łódź to nie tylko Browary Łódzkie S.A! Które piwo kraftowe z Łodzi jest numer 1?

Dowiesz się:

  • jakie są piwa kraftowe w Łodzi,
  • czy istnieje życie poza Browary Łódzkie S.A.,
  • a także gdzie szukać najlepszych browarów rzemieślniczych w Łodzi.

Publicysta Leszek Jażdżewski mawiał: „W Łodzi nic nie trzeba, za to wszystko można”. Choć nie wiadomo, czy chodziło mu akurat o piwo rzemieślnicze, ta zasada z pewnością ma tu odzwierciedlenie. Łódź ma wiele browarów i pubów, w których napijesz się pysznego rzemieślniczego piwa. Poznaj kilka fajnych miejscówek!

PiwPaw Łódź

Jeśli jesteś prawdziwym piwoszem, nie możesz wyjechać z Łodzi bez odwiedzenia PiwPaw! Serwują tam piwa aż ze 104 kranów – w tym nawet landrynkowe! Jeśli jakimś cudem i to będzie za mało, pozostają jeszcze browary w butelkach. Część trunków jest warzona na miejscu – to te spod marki Bazyliszka.

Ciekawą opcją jest możliwość degustacji każdego piwa przed jego zakupem. Dzięki temu łatwo przekonasz się, czy warto zapłacić za dany trunek i sączyć go, czy może lepiej zdecydować się na coś innego. Dużym plusem jest też profesjonalna obsługa, która zawsze doradzi i wybierze coś, co z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Jeśli chodzi o wystrój lokalu, jest on jednocześnie tradycyjny i oryginalny. Ściany wyklejone kapslami i zapisane piwnymi cytatami, powolna muzyka rockowa na głośnikach… To bardzo klimatyczne miejsce, idealne na piątkowy wypad ze znajomymi. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki, które zrobiono z… maszyn do szycia!

Piwoteka Narodowa

Nazwa tego lokalu mówi sama za siebie. Różnorodność i szeroki wybór produktów sprawia, że porównanie go do Biblioteki Narodowej jest jak najbardziej trafne. Napijesz się tam nie tylko rzemieślniczych trunków z lokalnych browarów, ale i z całego świata. Ważną częścią oferty są jednak piwa warzone na miejscu, a niektóre potrafią być naprawdę ciekawe.

Piwoteka często wypuszcza edycje limitowane swoich wyrobów – piwa, które są dostępne tylko przez kilka dni. Jeśli więc lubisz próbować nowości, warto wpadać tam od czasu do czasu. Jest spora szansa, że akurat trafisz na coś, czego jeszcze nie piłeś.

Wystrój lokalu wyróżnia się ścianami pokrytymi kapslami i plakatami. Na szczególną uwagę zasługują stoły z prawdziwego drewna, które są coraz rzadszym widokiem we współczesnych barach. W tle – jak to zwykle bywa – przygrywa gitarowa muzyka, idealna do piwa.

Wolisz napić się piwa w domu? Obok baru znajduje się sklep Piwoteki, gdzie kupisz wybrane piwo w butelce na wynos!

Z Innej Beczki

Z Innej Beczki to lokal z wyjątkowo kameralnym wystrojem. Przypomina nieco piwniczkę, w której podaje się piwo bezpośrednio z leżakujących beczek. Poniekąd jest to prawda – o każdej porze mają tam wybór przynajmniej kilkunastu piw z nalewaków. Co więcej, w pubie pracuje fachowa obsługa, która wie, co polewa.

Najbardziej klimatyczny jest jednak ogródek wypełniony leżakami i setkami małych lampek. W przeciwieństwie do większości barów nie znajduje się on całkiem na dworze, a leży nieco pod ziemią i ze wszystkich stron jest osłonięty ścianami. Dzięki temu komfortowo posiedzisz tam nawet w chłodniejszy, w wietrzny dzień.

Warto odwiedzić z Innej Beczki choćby dla oryginalnego ogródka – takiego miejsca nie ma w każdym mieście!

Chmielowa Dolina

Chmielowa Dolina nie pozostawia złudzeń – nazwa i wystrój od razu zdradzają, na bazie jakiej rośliny podaje się ut napoje. Do lokalu przyciąga zielony neon, który szczególnie dobrze prezentuje się wieczorem. Sam lokal pełen jest szyszek i liści chmielu oraz zboża – tak, jakby właściciele trzymali wszystkie składniki do wyrobu piwa na widoku.

A co z trunkami? Tych także nie brakuje – Chmielowa Dolina ma bogatą ofertę butelkowych i lanych wyrobów z okolicznych browarów i nie tylko. Na duży plus zasługuje fakt, że piwo jest zawsze schłodzone i w odpowiednim kuflu.

Klubopiwiarnia

Klubopiwiarnia to miejsce, które swoją nazwą celowo nawiązuje do popularnych w wielu miastach klubokawiarni. Nie tylko napijesz się tu dobrego rzemieślniczego piwa, ale także wrzucisz coś na ząb. Na miejscu przyrządza się sześć rodzajów piwa, w tym pszeniczne i IPA.

Miejsce swoim wystrojem nawiązuje do klasycznych barów, ale ma w sobie sporą nutkę nowoczesności.

Ciekawostka: browarnicy zarzekają się, że ich piwo nie powoduje kaca! Sprawdzisz to na własnej skórze?

Chcesz poznać więcej ciekawych polskich barów, w których napijesz się kraftowego piwa? Śledź naszego bloga i zapisz się do newslettera! Regularnie wrzucamy ciekawostki i informacje na temat alkoholu, w tym także przepysznego złocistego trunku.

Powiązane:

Dobre piwo, czyli wrocławski rzemieślniczy browar. Gdzie znaleźć piwo kraftowe we Wrocławiu?

Gdzie na piwo kraftowe? Browary rzemieślnicze w Poznaniu

Jakie jest najlepsze piwo kraftowe w Warszawie? Lista browarów rzemieślniczych!

Gdzie znaleźć puby i bary w Gdańsku? Spróbuj dobrych piw kraftowych z Trójmiasta!

Jakie są piwa kraftowe, rzemieślnicze i regionalne w Katowicach?

Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter

Niechaj ten blog wejdzie w krew mocniej!