Wirtualne degustacje alkoholi – odkrywanie nowych smaków bez wychodzenia z domu
Piwo,  Whisky,  Wino,  Wódka

Wirtualne degustacje alkoholi – odkrywanie nowych smaków bez wychodzenia z domu

Dowiesz się:

  • jak pandemia zmieniła branże degustacji alkoholu,
  • czym jest wirtualna degustacja,
  • a także czego się spodziewać po takim evencie.

Pandemia sprawiła, że firmy zaczęły szukać wygodnych rozwiązań, które nie wymagają wychodzenia z domu czy kontaktu z innymi osobami. Praca z własnego salonu, rozmowy online czy dostawa bezkontaktowa to tylko niektóre możliwości otrzymane przez światowe marki z różnych branż. W świecie alkoholu również zauważalne są spektakularne zmiany; chociażby dodatkowa możliwość odkrywania nowych smaków bez konieczności wychodzenia z domu.  Mowa tu o wirtualnej degustacji alkoholi. Czym ona tak właściwie jest? 

Czym jest wirtualna degustacja alkoholi?

Degustacja ulubionego trunku alkoholowego to wyjątkowe doświadczenie. Możesz go doświadczyć, wychodząc do ulubionej restauracji lub zapisując się na degustacje alkoholi dla miłośników wina w winiarni. Niestety wymaga to od Ciebie wyjścia z domu. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się na wirtualną degustację. Wraz z rozwojem technologii coraz bardziej zyskuje ona na popularności. Wirtualne degustacje alkoholi stają się coraz bardziej powszechne. W praktyce oznacza to, że po prostu są świetnym sposobem na spędzenie czasu lub rozwinięcie swoich umiejętności i poszerzenie horyzontów. 

Takie spotkanie online umożliwia uczestnikom odkrywanie i delektowanie się różnymi rodzajami alkoholi bez konieczności opuszczania własnego domu. Dzięki zaawansowanym narzędziom komunikacji online i specjalistycznym zestawom degustacyjnym zdobędziesz wiedzę na temat różnych trunków, poznasz techniki degustacji i będziesz cieszyć się ich smakiem. 

Dostawa alkoholu prosto pod drzwi, czyli jak dokładnie przebiega wirtualna degustacja? 

Pewnie zastanawiasz się, jak dokładnie działa wirtualna degustacja. Powiemy Ci w tajemnicy, że nie ma nic bardziej banalnego. Wystarczy, że znajdziesz degustację ulubionego napoju alkoholowego, zapiszesz się jako uczestnik i podasz swój adres. Organizatorzy wyślą miniaturki alkoholu, który będzie degustowany – zazwyczaj jest to dany trunek przelany do malutkich buteleczek, które starczą Ci dosłownie na jeden łyk. 

Po odpowiednim przygotowaniu i podłączeniu sprzętu wszyscy uczestnicy i organizatorzy spotykają się wirtualnie, by wspólnie degustować, delektować się i rozmawiać o wypranym alkoholu. Jeśli masz taką ochotę, możesz zostać w ulubionym, domowym dresie i nie przejmować się stylizacją! 

Alkohole idealne do degustacji online 

Wyżej udało nam się wspomnieć o winie – nie oznacza to jednak, że wirtualne degustacje opierają się tylko na jednym rodzaju alkoholu. Twórcy spotkań online oferują szeroki wybór trunków, które możesz degustować we własnym domu. Oto kilka przykładów alkoholi, które są najczęściej dostępne podczas wirtualnych degustacji:

Wina – nie mogłyby nie znaleźć się na pierwszym miejscu. Są one wyjątkowo popularne. Uczestnicy mają okazję spróbować różnych odmian i roczników wina, dowiedzieć się o regionach winiarskich, a nawet technikach produkcji. Czerwone, białe, różowe lub musujące wina z pewnością skradną Twoje serce. 

Whisky – tutaj jest jeszcze większa różnorodność. Masz możliwość degustować whisky z różnych regionów, takich jak: Szkocja, Irlandia, USA czy Japonia. Brak ograniczeń – wystarczy, że znajdziesz właściwą ofertę. 

Piwo – wirtualne degustacje piwa stają się coraz bardziej dostępne. Uczestnicy nie ograniczają się tylko do lagera – próbowane są również stout, IPA, APA i wiele innych. Polecamy zainteresować się wirtualnymi degustacjami piw regionalnych – to dopiero świetne doświadczenie. 

Degustacje alkoholi online – dla kogo zostały stworzone? 

Wirtualne degustacje alkoholi są dobrym rozwiązaniem dla każdej pełnoletniej osoby, która ma ochotę poznać nowe smaki lub odkryć alkohol z zupełnie innej perspektywy. My jednak udział w wirtualnych degustacjach polecamy szczególnie osobom interesującym się różnymi rodzajami alkoholi. Wirtualne degustacje stanowią doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy i doświadczenia. Pozwalają eksplorować nowe smaki, odkrywać unikalne trunki i dowiadywać się więcej o procesach produkcji oraz regionach pochodzenia. 

Wirtualne degustacje alkoholi są również doskonałym sposobem na zdobycie wiedzy na temat świata alkoholi. Organizatorzy często dzielą się cennymi informacjami na temat historii, technik degustacyjnych, parowania z jedzeniem i innych aspektów związanych z alkoholami. Nie musisz być sommelierem czy kelnerem pracującym w najlepszej restauracji, by zapisać się na spotkanie online z innymi miłośnikami trunków alkoholowych. To Ty decydujesz, czy wirtualna degustacja jest właśnie dla Ciebie.

Czytaj też:

Jak czytać etykiety win? Sekrety oznaczeń i symboli

Rum w nowym wydaniu – odkryj egzotyczne połączenia smakowe

Nowoczesne metody produkcji whisky – jak technologia zmienia sztukę destylacji?

Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter

Niechaj ten blog wejdzie w krew mocniej!