Czy znasz 10 najdroższych alkoholi świata? Takich jak Billionaire Vodka?
Whisky,  Wino,  Wódka

Czy znasz 10 najdroższych alkoholi świata? Takich jak Billionaire Vodka?

Dowiesz się:

  • które alkohole są najdroższe,
  • skąd bierze się ich cena,
  • a także jakie alkohole dominują na liście najdroższych.

Każdy od czasu do czasu ma ochotę na szklaneczkę dobrego alkoholu. Co jednak, jeśli skosztowanie trunku wymagałaby od Ciebie sprzedania całego majątku, a i tak nie starczyłoby nawet na jedną butelkę? Niektóre wódki, whisky czy likiery osiągają niebotyczne ceny – od kilku tysięcy do nawet kilkudziesięciu milionów dolarów! Przyjrzyjmy się alkoholom, za które można kupić dom!

10. Szampan Armand de Brignac Midas – 265 000 USD

Słynny i popularny wśród raperów i gwiazd sportu Armand de Brignac Midas to najdroższy szampan na świecie. Do produkcji trunku wykorzystuje się najlepszej jakości winogrona, a on sam musi leżakować przez 30 lat, by osiągnąć swój charakterysczny smak.

Jednak to nie tyle sam szampan wpływa na tak wysoką cenę. Większość kosztów generuje złota butelka, która przyczyniła się też do popularności tego alkoholu.

9. 1945 Romane-Conti Wino – 558 000 USD

Romanee-Conti z 1945 roku to prawdziwy król win kolekcjonerskich. Pod koniec II wojny światowej wyprodukowano 600 ostatnich butelek tego trunku – kolejne trunki wytwarzane były już z zupełnie innych winogron.

Butelka tego wina była sprzedawana na aukcji w domu Sotheby’s, gdzie opisano jego smak jako skoncentrowany i egzotyczny. Nic dziwnego, że sprzedano ją za ponad pół miliona dolarów! A może jednak?

8. Macallan 64 Year Old In Lalique – 625 000 USD

Na ósmym miejscu uplasowała się najdroższa whisky na świecie. Ta 64-letnia szkocka została stworzona, by pobić wszelkie rekordy – jak się okazuje, także cenowe. Każda butelka wykonana jest z czystego, ręcznie szlifowanego kryształu i waży ponad 11 kilogramów bez zawartości!

Czytaj też: Poznaj 10 najdroższych wódek na świecie. A jakie są najdroższe alkohole świata (i butelki)?

Macallan od zawsze słynął z produkcji ekskluzywnych whisky single malt, a 64 Year Old In Lalique to ukoronowanie jego wysiłków. Wyprodukowano jedynie cztery egzemplarze tego trunku – właśnie dlatego jest tak drogi.

7. Mendis Coconut Brandy VS – 1 000 000 USD

Drinki na bazie napojów kokosowych cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jednak Mendis poszedł o krok dalej, tworząc brandy produkowaną z orzechów kokosowych – w całości! Każda butelka tego trunku jest numerowana i osobiście podpisana przez założyciela House of Mendis, WM Mendisa. Zapłaciłbyś za to milion dolarów?

6. Diva Vodka – 1 000 000 USD

Masz nadmiar pieniędzy i chcesz zrobić coś szalonego? Diva Vodka jest właśnie dla Ciebie. To jedyny tego typu trunek na świecie filtrowany przez drogocenne kamienie szlachetne. Sprzedaje się ją w butelkach wysadzanych kryształami Swarovskiego.

Sprawdź też to: Jaki destylator jest najlepszy? Wybierz odpowiednią aparaturę do bimbru!

Czy nie kupisz równie smacznej wódki za ułamek tej ceny? Zapewne tak, ale jeśli naprawdę zamierzasz wydać milion dolarów na butelkę alkoholu, to pewnie i tak Ci wszystko jedno.

5. Russo-Baltique Vodka – 1 300 000 USD

Wódka Russo-Baltique została wyprodukowana przez znany koncern samochodowy o tej samej nazwie. Jej butelka wygląda jak zabytkowy samochód, a nakrętka wykonana jest w 100% ze złota i diamentów.

To jedna z najdroższych butelek wódki na świecie – jej cena pięćdziesięciokrotnie przebija George V Limited Edition, która jest oparta na recepturze samego cara Mikołaja II!

4. Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne – 2 000 000 USD

Koniak nigdy nie należał do najtańszych alkoholi, ale czy 2 miliony dolarów to nie przesada? Zależy, jak na to patrzeć. Trunek ten jest leżakowany przez 100 lat, a samą butelkę wytwarza się ze złota, platyny i diamentów.

Prawdopodobnie właśnie tak wyglądałby alkohol na królewskim stole!

3. Tequilla Ley .925 – 3 500 000 USD

Gotowi na najdroższą tequillę na świecie? Butelka tej perły wśród meksykańskich trunków jest ozdobiona ponad sześcioma tysiącami diamentów, które rzekomo mają poprawić jej smak. W związku z tym ten napój alkoholowy znajduje się w ścisłej czołówce najdroższych trunków świata.

2. Billionaire Vodka – od 3 700 000 do 7 250 000 USD

“It’s good to be the king” – tak brzmi motto produkującej Billionaire Vodka. Nie bez powodu: nie ma na świecie droższej wódki. Trunek ten możesz kupić w kilku różnych formach i kombinacjach. Niektóre z nich są ozdobione futrami, inne szlachetnymi i półszlachetnymi kamieniami lub trzema tysiącami diamentów.

Billionaire Vodka luksusowa, najdroższa na świecie wódka Premium. Jednak to nie ona znalazła się na pierwszym miejscu!

1. D’Amalfi Limoncello Supreme – 44 000 000 USD

Ta butelka limoncello została przygotowana na specjalne zamówienie klienta gorzelni Antica we Włoszech. Do dziś pozostała tylko jedna butelka, która ma trzy karatowe diamenty na szyjce i rzadki 18,5-karatowy diament z przodu.

Masz ochotę na alkohol za 200 milionów złotych? A może chcesz poznać więcej ciekawostek na temat alkoholu? Zapisz się do naszego newslettera, by być na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter

Niechaj ten blog wejdzie w krew mocniej!