Poznaj 10 najdroższych wódek na świecie. A jakie są najdroższe alkohole świata (i butelki)?
Wódka

Poznaj 10 najdroższych wódek na świecie. A jakie są najdroższe alkohole świata (i butelki)?

Dowiesz się:

  • które wódki są najdroższe,
  • skąd bierze się ich cena,
  • a także jakie są najdroższe butelki.

Niebotycznie drogi szampan czy wino nikogo już nie dziwi. Jednak czy wiesz, że na świecie są wódki, które potrafią kosztować tysiące, a nawet miliony dolarów? To luksusowe trunki, na które mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi koneserzy. Sprawdź najdroższe butelki wódki, za które można kupić nawet złoto i diamenty!

10 najdroższych wódek na świecie

Wódka jest jednym z najpopularniejszych trunków, szczególnie w naszej części świata. To coś więcej niż butelka – to kawał historii i prawdziwe arcydzieło, które istnieje od wieków i może kosztować nawet miliony dolarów.

Tysiące, a nawet miliony dolarów… Ekskluzywna wódka nie ma górnej granicy cenowej. Istnieje szereg trunków, które przyciągają konsumentów z wypchanymi portfelami. Niektóre marki twierdzą, że wysoka cena ich trunków wynika z jakości i wyjątkowości samego alkoholu. Jednak w większości przypadków cenę podbija opakowanie ze złotem, diamentami lub kryształami.

Choć wielu producentów nie opiera już swojej strategii marketingowej na absurdalnie drogich butelkach, niektóre luksusowe edycje wciąż są rozchwytywane przez najbogatszych.

Czytaj też: Polska wódka. Poznaj marki, które są nasze i sprawdź listę kraftowych wódek.

Które z nich są najbardziej łakomym kąskiem dla kolekcjonera, który ma za dużo pieniędzy? Zebraliśmy ranking najdroższych wódek, które można kupić za pieniądze.

10. OVAL Vodka Swarovski Crystal – 6 922 USD

Choć jest to najtańszy produkt w naszym zestawieniu, jego cena nadal może przyprawić o ból głowy. Skąd tak horrendalna kwota? Okazuje się, że sama butelka jest warta więcej niż znajdujący się w niej trunek. Zdobi ją 7000 kryształów Swarovskiego, w związku z czym jest to bardziej wyjątkowo droga ozdoba, aniżeli wódka, której miejsce jest w barku.

Wódkę OVAL Swarovsky Crystal kupisz jedynie w ekskluzywnych londyńskich klubach. Choć tak wysoka cena wynika z zawierającego kryształy Swarovskiego wykończenia, sama wódka także jest bardzo dobrej jakości.

9. Belvedere Belver Bears: 7 240 USD

Belvedere wypuścił tę jedyną w swoim rodzaju – i wyjątkowo drogą – wódkę podczas Festiwalu Filmowego Cannes. Za projekt butelki w kształcie misia odpowiada artysta Jean-Roch, a samo naczynie wykonano z przeźroczystego pleksiglasu. Co więcej, ma ono estetyczne podświetlenie.

Sprawdź też: Duże i małe gorzelnie rolnicze. Poznaj przemysł polskich gorzelni.

Choć butelka jest intrygująca, sama wódka też należy do produktów klasy premium. Belvedere destyluje trunek aż czterokrotnie, a dokładna filtracja nadaje mu delikatny i gładki smak.

8. Absolut Crystal Pinstripe Black Bottle: 10 000 USD

Chyba każdy zna Absolut – wódkę tej marki można kupić praktycznie w każdym supermarkecie. Jednak z pewnością nie kosztują one 10 tysięcy dolarów za butelkę. Ten wyjątkowy egzemplarz powstał we współpracy z Magnusem Skosbergiem i Mimi Smart. Powstało tylko 10 egzemplarzy, a każda butelka jest wykonana z kryształu.

Nawet jeśli stać Cię na tak znaczący wydatek, nie będzie łatwo znaleźć ofertę kupna tej wódki!

7. George V Limited Edition of Kors Vodka 24k: 24 500 USD

Przeźroczysta karafka z elementami ze szczerego 24 karatowego złota robi wrażenie. Jednak w przypadku tej wódki liczy się także wnętrze. Jej receptura sięga czasów XX wieku, kiedy to rosyjski car Mikołaj II chciał stworzyć wódkę o najdoskonalszym smaku. Jego wysiłki zostały zamknięte właśnie w tej butelce, dzięki czemu masz okazję spróbować wódki z receptury samego cara!

Trunek wydestylowano przy pomocy rur z litego złota, co jeszcze bardziej podkreśla jego prestiż. To także edycja limitowana, która została wyprodukowana w bardzo niewielkim nakładzie. W związku z tym potrzebujesz nie tylko pieniędzy, ale i szczęścia, by ją dorwać!

6. Russo-Baltique Vodka: 740 000 USD

Kolejna wódka w tym rankingu nie kosztuje już kilkadziesiąt, a kilkaset tysięcy dolarów. Butelka wykonana została z czystego, szczerego złota. Nawet jeśli jakimś cudem uda Ci się znaleźć egzemplarz do kupienia, przyjdzie Ci za niego zapłacić ponad 700 tysięcy USD, czyli ponad 3 miliony złotych!

W niektórych salonach samochodowych po dokonaniu zakupu otrzymujesz w zestawie butelkę dobrego trunku. Tu jest odwrotnie – kupując wódkę możesz otrzymać SUV-a gratis!

5. DIVA Premium Vodka: 1 000 000 USD

Wyobrazisz sobie zapłacić 1 mln dolarów za butelkę wódki? Większość z nas prawdopodobnie nawet nie widziała takiej kwoty na oczy. Tymczasem DIVA Premium Vodka to trunek filtrowany kamieniami szlachetnymi w butelce ozdobionej kryształami. Właśnie dlatego jej cena jest tak wysoka, ale prawdopodobnie warto ją zapłacić – o ile jesteś na liście Forbesa.

4. Russo-Baltique Vodka: 1 300 000 USD

Producent samochodów także może zająć się wytwarzaniem horrendalnie drogich wódek. Dowodem jest ta butelka, która powstała z okazji setnej rocznicy otwarcia fabryki Russo-Baltique.

Wódka pojawiła się m.in. w serialu House of Cards, gdzie została skradziona podczas napadu w Kopenhadzie. 

3. Billionaire Vodka: 3 700 000 USD

„Wódka miliardera” to jeden z najdroższych trunków, jaki uda Ci się znaleźć. Nazwa jest trafna – oprócz Elona Muska jest zapewne tylko kilka osób, które mogą sobie na nią pozwolić. Przynajmniej ilość się zgadza: butelka mieści aż 5 litrów wódki.

Butelka jest ozdobiona sztucznym białym futrem, które posiada certyfikat PETA. Jeśli jesteś obrzydliwie bogaty i dbasz o środowisko, z pewnością to docenisz!

2. The Eye of the Dragon: 5 500 000 USD

Gotowy spojrzeć w oko smoka? Będzie Cię to kosztowało ponad 5 milionów dolarów! Firma z Hongkongu umieściła na butelce mitycznego gada, by podkreślić jej ekskluzywność. Cóż, pewnie cały Hongkong musiałby zrzucić się na jedną butelkę! 

1. Billionaire Vodka: 7 250 000 USD

Poprzednia odmiana wódki milionera była dla Ciebie zbyt tania? Ta kosztuje ponad dwa razy więcej! Ta 18-litrowa butelka zawiera filtrowany diamentami i krystalicznie czysty trunek. Jeśli jakimś cudem będzie Ci dane jej spróbować tej wódki, z pewnością nie zapomnisz jej smaku do końca życia!

Najdroższe butelki na świecie

Jak widać w powyższym rankingu, za tak wysoką cenę wielu wódek odpowiada przede wszystkim butelka. Niektóre z nich są wysadzane trzema diamentami o masie 13,5 karatów, inne pokryte platyną i rodem, a jeszcze inne – mnóstwem szlachetnych i półszlachetnych kamieni. To właśnie przez to zupełnie zwyczajna wódka z pszenicy i żyta może kosztować tyle, co kilka samochodów.

Nie tylko wódka potrafi kosztować miliony!

Produkty „super premium” pojawiają się praktycznie we wszystkich gatunkach alkoholu. Ceny najdroższych szampanów, szkockich whisky czy koniaków także potrafią dochodzić do kilkuset tysięcy dolarów. Dla przykładu Isabella Islay Whiskey kosztuje aż 6,2 miliona USD!

Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter

Niechaj ten blog wejdzie w krew mocniej!