Jakie jest najlepsze piwo kraftowe w Warszawie? Lista browarów rzemieślniczych!
Dowiesz się:
- jakie są piwa kraftowe w Warszawie,
- na które z nich warto zwrócić uwagę,
- a także czym jest piwo rzemieślnicze.
Warszawa liczy niemal dwa miliony mieszkańców – można spokojnie założyć, że spory odsetek z nich lubi od czasu do czasu napić się dobrego piwa, najlepiej z naturalnych składników. Jak prezentują się stołeczne browary kraftowe? Dziś sprawdzimy kilka wyjątkowo popularnych lokali, do których klienci walą „drzwiami i oknami”!
Spis treści
Czym jest piwo rzemieślnicze?
Piwa rzemieślnicze to przeciwwaga dla napojów produkowanych przez wielkie koncerny, na masową skalę. W wyniku tzw. piwnej rewolucji na rynku pojawiło się mnóstwo browarów, które stawiały nie na ilość, a na jakość sprzedawanych przez siebie produktów. Wówczas narodziły się zakłady takie jak tarnowski browar Trzech Kumpli, które do dziś przyciągają klientów z całej Polski i nie tylko.
Sprawdź to: Piwo waginalne z… wagin dwóch modelek. Co to jest?
Skąd nazwa „kraftowe”? Kraft to spolszczenie angielskiego słowa „craft”, które oznacza nic innego jak rzemiosło. Browary rzemieślnicze to zwykle lokalne przedsiębiorstwa, niebędące częścią korporacyjnej machiny. Ich właściciele stawiają na kreatywność i naturalne, wysokiej jakości składniki.
Gdzie w Warszawie znajdziesz dobre piwa kraftowe?
Zarówno w centrum Warszawy, jak i na jej obrzeżach znajdziesz wiele wspaniałych browarów rzemieślniczych. Niektóre z nich cechują się wieloletnią tradycją i doświadczeniem, inne dopiero teraz zapisują się na kartach historii piwowarstwa. Przyjrzyjmy się kilku słynnym zakładom, które serwują swoim klientom wyjątkowo dobre piwo.
Browar Warszawski
Właściciele Browaru Warszawskiego postawili sobie za cel przywrócenie historycznych tradycji polskiego browarnictwa. Wypijesz tam doskonałe lokalne piwo, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Bar działa w połączeniu z dwoma restauracjami i cocktail-barem. Browar Warszawski wyróżnia się na tle konkurencji. Robi to nie tylko dzięki tradycyjnemu podejściu – ważną rolę odgrywają tu nowoczesne rozwiązania. To jeden z najbardziej zmodernizowanych obiektów tego typu w całej Europie. Browar produkuje 19 rodzajów piwa rzemieślniczego. Niektóre z nich czerpią z historii legendarnych Browarów Warszawskich, inne są prawdziwym powiewem świeżości.
To też polubisz: Piwo w puszce. Obciach, świętokradztwo czy przyszłość?
Chcesz kupić piwo i zabrać je ze sobą do domu? Nie ma problemu! W Browarze Warszawskim każdy trunek zamówisz na wynos.
Artezan
Artezan to kolejny warszawski browar, który stawia na klasykę europejskiego piwowarstwa. Ich oferta obejmuje zarówno stałe pozycje, jak i okazyjne, limitowane piwa z ciekawymi motywami. Niektóre z nich warzone są jedynie raz do roku lub jeszcze rzadziej, a przed rozlaniem do kufli długo dojrzewają w dębowych beczkach.
Na uwagę z pewnością zasługuje seria Kroniki Artezana, które są wyraźnym nawiązaniem do historii i lokalnych zabytków. A działo to sam sporo – sama ulica Grodziska, na której leży browar, od kilkuset lat była tutejszym centrum przemysłowym. Jak twierdzi sam producent, „każde piwo serii to osobna opowieść”.
Należysz do zapalonych piwoszy i właśnie odwiedzasz stolicę? Nie zapomnij wdepnąć do browaru Artezan!
Beer Bros
Treści na stronie głównej browaru Beer Bros ma iście rewolucyjny wydźwięk. Jego twórcy nie chcieli dokładać pracy do rynku, na którym dominują gigantyczne koncerny i w 2013 roku postanowili ruszyć z własną produkcją. Ostatecznie udało im się to w 2015 roku – to właśnie wtedy powstało pierwsze piwo spod szyldu Beer Bros.
Oferta jedno, ale w przypadku tego zakładu interesująca jest nawet sama lokalizacja. Browar mieści się w budynkach, które są pozostałościami po szwalniach istniejących w XIX wieku na terenie Żyrardowa. Okolica cechuje się mocno industrialnym klimatem, a sam browar przywodzi na myśl czasy rewolucji przemysłowej.
Jak mówią sami właściciele: „robienie piwa po prostu sprawia nam frajdę”.
Palatum
Choć Palatum to tylko niewielki rodzinny browar, jego oferta podbiła serca wszystkich piwoszy na Mazowszu. Kunszt warszawskich browarników doceniają nie tylko klienci – zakład zwyciężył już w niejednym konkursie piw kraftowych.
Właściciele zarzekają się, że używają jedynie profesjonalnego sprzętu i najlepszych, w pełni naturalnych składników. Biorąc pod uwagę, jak piorunujący jest ostateczny efekt, z pewnością można uwierzyć im na słowo.
„Palatum to smak prawdziwego rzemiosła.”
Sięgnij po kraftowe piwa w Polsce!
Jak widzisz, oferta piwa w Warszawie jest szeroka i bardzo różnorodna. Niezależnie od tego, czy lubisz IPA z lekko owocową nutą, czy może preferujesz ciemne portery, z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Spróbuj kraftowego piwa prosto ze stolicy!
Powiązane:
Kraftowe, czyli rzemieślnicze. Jakie są piwa tego rodzaju w Krakowie? Poznaj sklepy z piwem i puby!
Gdzie na piwo kraftowe? Browary rzemieślnicze w Poznaniu
Gdzie znaleźć puby i bary w Gdańsku? Spróbuj dobrych piw kraftowych z Trójmiasta!
Jakie są piwa kraftowe, rzemieślnicze i regionalne w Katowicach?