Gdzie iść na piwo rzemieślnicze w Szczecinie? Oto mapa miejsc na piwne tournée
Piwo

Gdzie iść na piwo rzemieślnicze w Szczecinie? Oto mapa miejsc na piwne tournée

Dowiesz się:

  • gdzie wybrać się na kraftowe piwo w Szczecinie,
  • jakie są browary rzemieślnicze w Szczecinie,
  • a także w jakich pubach wypić takie piwa.

Gdzie poszedłby na piwo Krzysztof Jarzyna ze Szczecina? Tego na wiemy, ale na pewno wybrałby najlepszy lokal w mieście. Największe miasto dawnego Pomorza Zachodniego rozpieszcza swoją piwną ofertą każdego, kto zechce spróbować trunku z tutejszych browarów. Przyjrzyjmy się najciekawszym szczecińskim barom i pubom, które są obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Lecim na Szczecin!

Szczecin – oferta regionalnych piw rzemieślniczych

Z czym kojarzy Ci się Szczecin? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, ale piwo pojawia się wśród nich dość rzadko. To błąd! W tym zachodniopomorskim mieście funkcjonuje wiele lokalnych browarów, a każdy z nich ma własną, niepowtarzalną historię. Szczecińskie zakłady produkujące piwo to m.in.:

  • Pod Zamkiem;
  • Stara Komenda;
  • Wyszak;
  • Nowy Browar Szczecin;
  • Bosman.

Przyjrzyjmy się jednak nie tylko miejscom, gdzie wytwarza się złocisty trunek. Sprawdźmy też, gdzie można się go napić!

Český film – skosztuj trunków z innego państwa

Czeski Film to nietuzinkowe miejsce, które łączy ze sobą salę kinową i pub. „Film” w nazwie nie jest tylko chwytem marketingowym. Goście mogą rozsiąść się w prawdziwych kinowych fotelach i oglądać różnorodne produkcje na dużym ekranie. Z piwem w dłoni, rzecz jasna.

Sam lokal oferuje 40 piw butelkowych i sześć rotacyjnych lanych trunków – zarówno z Polski, jak i z Czech. Jeśli zgłodniejesz, możesz też wrzucić tu coś na ząb.

Nowy Browar Szczecin – pub i browar, piwne eldorado dla każdego

Nowy Browar to nie tylko lokal, ale przede wszystkim browar. Oznacza to, że napijesz się tu piw warzonych na miejscu. Wytwarzaniem trunków na niemieckich maszynach zajmuje się tu wybitny polski piwowar Michał Grossmann.

Lokal leży w centrum miasta, w pobliżu bramy portowej, a w okolicy jest sporo miejsc do parkowania. Oferta nie ogranicza się do samego piwa – zamówisz tu też kilka smacznych posiłków takich jak pizza czy makaron.

Szukasz miejsca, w którym możesz obejrzeć mecz z kumplami? W Nowym Browarze wiszą dwa telebimy i kilkadziesiąt telewizorów, które regularnie transmitują transmisje sportowe!

Exp Pub – oferuje gry, klasyki pszeniczne i nie tylko

Exp Pub właściwie nie jest stricte lokalem z piwem rzemieślniczym, ale i takiego tu nie brakuje. Niemniej jest wiele powodów, dla których warto odwiedzić to miejsce. Jest ono połączeniem pubu z salonu gier planszowych, karcianych i imprezowych, które możesz wypożyczyć przy barze. Świetne miejsce na piątkowy wypad ze znajomymi.

Menu prezentuje stałą ofertę popularnych komercyjnych browarów z górnej półki. A jak zdobyć tam lokalny, rzemieślniczy trunek? Zagadaj do barmana – na pewno coś dla Ciebie znajdzie!

The Office Craft Beer Pub – biuro, do którego chętnie zawitasz

Już nie musisz tłumaczyć się z tego, że przesiadujesz w barze – przecież cały czas byłeś w biurze! The Office to ciekawie wystrojony pub z dużym wyborem wielu rodzajów piw rzemieślniczych. Uważaj z ich piciem, bo są mocne!

„Biuro” znajduje się w Starym Mieście i jest świetnym miejscem na rozpoczęcie nocy pełnej wrażeń. Przede wszystkim mają naprawdę dobre piwa kraftowe i stale zmieniają menu. Dzięki ​​masz szansę na spróbowanie nowych trunków za każdym razem, gdy tam zawitasz.

Chmiel Świat Piwa – sklep z piwami kraftowymi

Czasem nie masz ochoty wychodzić do baru, a z chęcią napiłbyś się dobrego piwa. Puby raczej nie prowadzą sprzedaży na wynos, dlatego zawsze warto znać okoliczny sklep z dobrym browarem. Chmiel Świat Piwa ma bardzo bogatą ofertę trunkową. Znajdziesz tu regionalne piwa kraftowe, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Gdzieniegdzie stoi nawet kilka butelek prosto z USA!

Wybierasz się do nowego miasta i chętnie spróbowałbyś tamtejszego piwa? Regularnie wrzucamy informacje na temat lokalnych browarów rzemieślniczych i pubów, w których je serwują. Śledź naszego bloga, zapisz się do newslettera alkohole.pl i daj się zaciągnąć na piwo, które pokochasz od pierwszego łyka!

Zapisz się na newsletter
Zapisz się na newsletter

Niechaj ten blog wejdzie w krew mocniej!